-
-
Етапи оздоровчого процесу
1. Консультація
На першу консультацію необхідно записатися заздалегідь (в окремих випадках лікар може прийняти в порядку загальної черги).Графік роботи фахівців можна уточнити у адміністратора.
Консультації проводяться:
- у будні: з 8.30 до 19.30
- у суботу: з 9.00 до 14.00
З собою бажано мати:
- при болях у хребті – МРТ або КТ (магнітно-резонансна або комп'ютерна томографії) проблемної області;
- при болях в суглобах - рентгенівські знімки;
- за наявності супутніх захворювань - виписки з історії хвороби або амбулаторну картку;
- зручний (спортивний) одяг і взуття.
Консультація складається із таких етапів:
- Вивчення хвороби, пояснення принципів кінезітерапії за методом Бубновського, особливостей відновлювального періоду і складності оздоровлення.
- Проведення міофасциальної топографічної діагностики, що дозволяє розпізнати навіть приховані захворювання кістково-м'язової системи.
- Діагностичне тестування в реабілітаційному залі.
За результатами міофасциальної діагностики та тестування призначаються необхідні вправи на спеціалізованих тренажерах і фіксуються в індивідуальній програмі оздоровлення.
2. Основна частина
Основу оздоровлення складають заняття в реабілітаційному залі на спеціальних тренажерах, у тому числі багатофункціональному тренажері Бубновського, що дозволяють точно дозувати навантаження на окремі групи м'язів і зв'язок, забезпечуючи адекватний режим фізичних дій .Програми відновлення складаються лікарем індивідуально для кожного пацієнта з врахуванням особливостей організму. Контроль ведуть кваліфіковані фахівці, навчені в Москві в Центрі Сергія Михайловича Бубновського та сертифіковані. На всіх етапах відновлення важливо дотримуватися техніки правильного руху і дихання, знати нормативи вагових співвідношень при роботі на тренажерах, дотримуватися призначеного режиму оздоровлення і виконувати рекомендації фахівців.
Курс оздоровлення складається з трьох циклів по 12 сеансів, тривалістю близько 1 години кожен, протягом трьох місяців (в середньому - 3 рази в тиждень). Режим занять і підключення допоміжних методик призначаються лікарем.
3. Допоміжні методи оздовлення:
- партерна суглобова гімнастика, допомагає відновити координацію рухів, поліпшити рухливість суглобів і еластичність(гнучкість) хребта і є прекрасною профілактичною системою для самостійного проведення;
- амінокислотне метаболічне лікування допомагає відновити і збалансувати обмін речовин в активізованих м'язах.
Важливо пам'ятати, що біль є а ні хворобою, а ні причиною. Це симптом. Коли усунена причина хвороби (у нашому випадку це спазм глибоких м'язів), біль зникає. І лише орієнтуючись на біль, ми усуваємо причину. Біль - це вже лікування, як би незвично це не звучало.
Уміння здолати біль пацієнтом без вживання нестероїдних протизапальних засобів – це перемога у боротьбі з хворобою, основа створення нового поведінкового стереотипу здорової людини, незалежної від прояву хвороби.